• Admin

100 starti sezonas noslēgumā

2018./2019. gada sezona ir pagājusi neticami ātri! Savā karjeras laikā esmu aizvadījusi tieši 100! startus! Lēnām, bet neatlaidīgi, ar katru gadu kāpjot augstāk un sasniedzot lielākus un mazākus mērķus. Nu laiks atskatīties uz aizvadīto sezonu.


Šī sezona iesākās negaidīti veiksmīgi un pēc labā sākuma šķita, ka tālāk būs tikai vieglāk. Kopumā, lai arī ar mainīgām sekmēm, pirmais trimestris tika aizvadīts labi un bija prieks, ka ir labi izdevies sagatavoties sezonas sākumam.

Pēc Ziemassvētkiem diemžēl sanāca apslimt un pēc tam pārāk ātri un agresīvi atsākot trenēties, kausi pēc Jaunā gada nebija veiksmīgi. Pēc slimības muskuļi nespēja tikt galā ar uzliktajām slodzēm un uz noguruma fona parādījās problēmas arī šaušanā.

Ar lielu nepacietību es gaidīju Ziemeļamerikas posmus, bet īsti neizdevās atgūt pareizās sajūtas šaušanā, kas arī tur liedza sasniegt tik labus rezultātus kā gribētos. Šī bija pirmā sezona, kurā man tik ilgā laika posmā bija izteiktas problēmas ar šaušanu, tāpēc arī pašai bija grūti atrast īsto pieeju, lai atgūtu pareizās sajūtas, lai arī katrreiz uzejot uz starta likās, ka šoreiz viss būs kārtībā. Nepatīkama, bet šī pieredze man pavisam noteikti palīdzēs nākotnē.

Foto: Kristīne Andrule

Viens no šīs sezonas lielajiem mērķiem bija labi nostartēt Eiropas čempionātā. Ja neskaita 7. vietu pāru jauktajā stafetē, tad pārējie rezultāti mērķim nepietuvojās, galvenokārt turpinoties problēmām ar šaušanu. Lieki teikt, ka šis bija vēl viens emocionāli smags trieciens, jo es salīdzinoši slikti tieku galā ar neveiksmēm.

Tā kā sezonas otra puse negāja pareizajā virzienā, izlēmām startēt arī IBU kausā Otepē, kur sprintā izdevās atgūt labas sajūtas trasē, un objektīvi cerēt, ka forma uz Pasaules čempionātu būs laba.

Foto: Julia Sadykova

Aizbraucot uz Pasaules čempionātu, kas mūs sagaidīja ar patiesi skaistu ziemu, pirms pirmā starta es sevi emocionāli centos noskaņot uz jaunu sākumu, aizmirstot neveiksmīgo sezonas vidusdaļu un problēmas ar šaušanu. Pirms pirmā starta izdevās atgūt pozitīvas emocijas un biju gatava ar jaunu azartu doties cīņā.

Pirms jauktās stafetes starta sanāca īsts "jampadracis", uzzinot, ka "manus laika kontroles čipus, kāds jau ir paņēmis", par ko brīvprātīgie tiesneši nejutās vainīgi. Izrādījās, ka viņi kļūdas pēc tos ir uzlikuši Jūlijai, kurai pienāktos citi, "zaļie" otrā etapa čipi. Informējām oficiālos tiesnešus par kļūdu, bet arī tur nebija vienota viedokļa, ko šajā situācijā darīt un kuram par to jāuzņemas atbildība. Līdz startam bija palikušas 3 minūtes un rācijās noskaidrojam, ka Jūlija iesildās un līdz starta zonai atnest manus čipus vairs nevar paspēt. Turpinās dažādas diskusijas starp tiesnešiem, bet es vēljoprojām bez čipiem dodos uz starta, slēpes pie kājām un nepilnas 20 sekundes pirms starta šāviena, viens no tiesnešiem tomēr atskrien un uzliek man otrā etapa čipus. Traks sākums, bet kopumā jauktajā stafetē bija lieliskas sajūtas gan trasē, gan šautuvē un savu posmu izdevās nodot 9. pozīcijā, palīdzot Latvijas komandai izcīnīt svarīgus punktus Nāciju kausa kopvērtējumā, sezonas noslēgumā nodrošinot 3 starta vietas vīriešiem un 2 starta vietas sievietēm Pasaules kausos nākošajā sezonā.

Otrajā dienā tika aizvadīts 7.5 km sprints, kurā beidzot izdevās šaut pietiekami labi 0+1, un ar labām sajūtām trasē izcīnīt 17. vietu, uzvarētājai zaudējot 55 sekundes. Tādējādi uzrādot jaunu personīgo rekordu pasaules čempionātos. Ja sprintā laika apstākļi bija tuvu perfektiem, tad iedzīšanā nācās pacīnīties ar vēju. Šoreiz trasē vairs nejutos tik komfortabli un arī šautuvē bija jūtams, ka galva nestrādā pietiekami ātri. Lai arī kopumā nākas veikt 5 soda apļus, sarežģītajos apstākļos, izdodas noturēties 23. vietā.

Aizvadot vienu brīvdienu, bija laiks 15 km individuālajai distancei.Trasē vairs nebija tik „vieglas” sajūtas, bet centos turēt tempu un šaujot labi 0+1+0, līdz pat 4. šautuvei izdevās turēties labā pozīcijā. Pirms šautuves vēlreiz pārdomāju visas tehniskās nianses, bet tieši cenšanās izšaut „perfekti” un izsekot līdzi katrai darbībai, lika kļūdīties veselas 3 reizes un diemžēl „sagrāva” cerības uz augstu pozīciju, beigās samierinoties ar 52. vietu. Vilšanās gan pašai, gan treneriem.

Uz masu startu biju kā pirmā rezerviste, tāpēc dienai gatavojos ar cerību, ka kāda no sportistēm varētu atteikties, par ko arī dažas stundas pirms starta uzzinājām. Prieks, ka sezonas galvenajā startā, un pirmo reizi šosezon, izdevās doties uz startu kopā ar čempionāta labākajām trīsdesmit sportistēm. Lai arī uz sesto startu 2 nedēļu laikā enerģijas vairs nebija palicis daudz, bija prieks iziet uz startu un vēlreiz sevi pamocīt un pacīnīties ar mainīgo vēju, čempionātu noslēdzot ar 27. vietu.

Pēdējais posms tika aizvadīts Oslo. Sprintā izdodas atrast palikušās enerģijas rezerves un ar vienu sodu finišēt 34. vietā. Pirms iedzīšanas organismam gribēja „piezagties” slimība, tāpēc 100. startā sevi fiziski realizēt vairs neizdodas, kam bonusā, tāpat kā sprintā, visi garām aizšautie šāvieni ir gabarīti, tāpēc sezonu nākas noslēgt ārpus punktiem.

Gala rezultātā sezona noslēgta ar izcīnītiem 129 punktiem un 47. vietu Pasaules kausa kopvērtējumā, atkārtotu rekordu Pasaules kausos- 5.vietu un jaunu rekordu Pasaules čempionātā. Kopumā sezonai fiziski izdevās sagatavoties labi un noteikti pēc līdzīga plāna strādāsim arī šovasar. Pēc neveiksmēm šaušanā, ir laiks veikt arī nelielas izmaiņas šautenei, lai nākamsezon būtiski uzlabotu šaušanas precizitāti. Pavisam noteikti es no šīs sezonas gaidīju vairāk, bet tajā pašā laikā ieguvu daudz jaunas pieredzes dažādās situācijās, un prieks, ka izdevās „atgriezties” uz sezonas noslēgumu.

Foto: Julia Sadykova

Paldies visiem, kas ir palīdzējuši, atbalsta un tic! Mēs esam uz pareizā ceļa, tāpēc atliek strādāt un pilnveidoties. Sezona paskrēja nemanot, tāpēc tagad laiks nelielai atpūtai un jau pavisam drīz tiekamies atpakaļ treniņos un ceļā uz jaunām virsotnēm!

Baiba

122 views0 comments

Recent Posts

See All