• Admin

Debija Oberhofā

7. sezonas pasaules kausu apritē un es beidzot nokļuvu Oberhofā!

Jā, lai cik tas dīvaini nebūtu, es šajā trasē ziemā startēju pirmo reizi! Pēdējos divus gadus šo posmu ir sanācis izlaist pēc Jaunā gada turpinot treniņus augstkalnē, iepriekš arī startu pārcelšanas un slimības dēļ, bet pirmajos gados- tīri vienkārši, pēc pirmā trimestra pazaudējot pasaules kausu kvalifikāciju. Bet kā treneris teica, es neko neesmu nokavējusi!

Kā ierasts, Oberhofa sagaidīja ar sarežģītiem laika apstākļiem, šoreiz ar kārtīgu sniegputeni un vēju. Šāds laiks ir liels izaicinājums ne tikai sportistiem, bet arī komandas slēpju servisam.

Lai arī parasti mana fiziskā forma uz janvāri un februāri stipri uzlabojas, pēc nelielā sacensību pārtraukuma, atkal ir nedaudz lielāks uztraukums un neziņa par to, vai pašsajūta būs tik laba cik gribētos, kas šajā smagajā trasē ir īpaši svarīgi.

Šoreiz sievietēm „paveicās” un laiks uz sprintu bija salīdzinoši mierīgs, šautuvē gan pūšot nevienmērīgam vējam, kas lika aizkavēties piešaudē nedaudz ilgāk kā ierasts. Bet tā kā tas nebija ļoti stiprs, tad varēja gaidīt pietiekami augstu precizitāti šaušanā no visām dalībniecēm.

Sākums izdevās pietiekami labs un guļus veicot korekcijas pret vēju, izdevās šautuvi pamest bez soda apļiem. Ierodoties uz stāvus šautuvi biju nekoncentrējusies un centos šaut piesardzīgi, šāvienu izdarot tikai tad, kad biju 100% pārliecināta, ka trāpīšu. Diemžēl „piesardzība” (šaušanas laiks 26 sek) neatmaksājās un 4. šāviens nedaudz zemāk, kam sekoja gabarīts, kurš neaizvērās.. Līdz ar to bija jādodas divos soda apļos.

Foto: Julia Sadykova

Lai arī kājas jau bija manāmi nogurušas, centos izspiest maksimumu pēdējā aplī, un bija sajūta, ka nedaudz esmu kosmosā, īsti neko daudz apkārt trasei neredzot un tikai cenšoties noturēt pietiekami augstu ātrumu. Pēdējā aplī izdevās „atspēlēt” 7 pozīcijas, bet diemžēl kļūdas šaušanā lika palikt aiz punktiem un finišēt 43. pozīcijā, ar šādu numuru dodoties arī trasē un šādā pašā pozīcijā nonākot arī Pasaules kausa kopvērtējumā! Līdz ar to mana debija Oberhofā izvērtās par īstu „43nieku” dienu!

Uz iedzīšanu gan vairs laiks nelutināja un vējš ar slapju sniegu bija atgriezies, kas radīja salīdzinoši sarežģītus trases apstākļus, trasei noglancējoties. Šoreiz piešaude gāja nedaudz labāk un šķita, ka esmu sagatavojusies visiem vēja piedāvātajiem variantiem. Pirmajā šautuvē veiksmīgi arī tiekot ar vēju galā un tiekot punktu robežās, diemžēl otrreiz vēju vairs pareizi „nolasīt” neizdevās un guļus aizšauts garām veselas 3 reizes, kas attiecīgi atmeta tālu atpakaļ. Arī trasē negāja visai viegli, jūtot gan diez gan lielu sagurumu muskuļos, gan jūtot diskomfortu no ledainās trases, kad brīžiem nebija iespējams atrast veidu kā atsperties, lai slēpei rastos kāda saķere ar noledojušo sniegu! Katrā no stāvus šaušanām vēl pa vienam sodam un finišā diemžēl 47. pozīcija, jau atkal aizvadot ne visai veiksmīgu iedzīšanu.

Foto: Andreas Meinicke

Sajūtas pavisam noteikti ne tās pozitīvākās, bet cerams, ka mans organisms spēs pietiekami atjaunoties gan pēc starpposmā ieliktā darba, gan grūtajām sacensībām Oberhofā un uz priekšu es spēšu sevi iepriecināt nedaudz vairāk!

Nākamais pārbaudījums jau rīt, Rupoldingā!


Uz jaunām virsotnēm,

Baiba

210 views0 comments

Recent Posts

See All